Dispečerské řízení Regulace výroben

Podle energetického zákona je výrobce elektřiny povinen vybavit výrobnu zařízením, které umožňuje dispečerské řízení. Některé výrobny již dnes mají instalované dispečerské řízení, ale toto nemusí být v rozsahu podle Smlouvy o připojení, které dříve energetické společnosti nepožadovaly. V souladu s požadavky jednotlivých provozovatelů distribučních sítí umíme návrh, výrobu a instalaci dispečerského řízení dle platných legislativ a požadavků dané aplikace.

Realizaci kompletního datového dispečerského připojení zdroje k dispečinkům distribučních společností nabízíme jako službu provozovatelům zdrojů.

Zdroj je vybaven komunikační jednotkou, která distribuční společnosti poskytuje základní informace o provozu zdroje a měření dodávky energie distribuční společnosti.

Poptat realizaci

Provozovatelé distribučních sítí

  • ČEZ Distribuce
  • EG.D (dříve E.ON Distribuce)
  • PRE Distribuce (PREDi)

Komunikace s dispečinky ČEZ

Naše systémy komunikují s dispečinky ČEZ pomocí brány 3G/4G a prostřednictvím tohoto systému lze nejenom přenášet data o aktuální výrobě energie, ale také ve čtyřech stupních dálkově ovládat výkon zdroje elektrické energie. Výkonové stupně jsou 100 %, 60 %, 30 %, 0 %. U bioplynových stanic nebo stanic využívajících biomasu jsou regulační stupně 0 %, 50 %, 75 %, 100 %. Zařízení standardně dodáváme v AXY skříni. V případě potřeby provádíme instalaci RTU do venkovních skříní nebo jako vestavbu do rozvaděče zákazníků.

Velké množství aplikací dává záruku kvalitní práce našich techniků i kvalitní funkce používaných zařízení.

Chcete se nás na něco zeptat? Napište nám, rádi vám odpovíme